JanWphotography, photographer and photo studio Prague, fotograf a fotoateliér Praha

O mně

Jan Wasserbauer je profesionální fotograf a kreativní designer. Jeho život a práce v různých kulturách (v Asii, Severní Americe i Evropě) mu pomáhá unikátně vnášet do fotografie lidské pojetí a odhalit tak osobnost skrývající se v každém z nás.

Jan se věnuje především potrétní tvorbě, fine art a cestování, ale také módě, podvodní fotografii a dokumentu. Často také působí v korporátní komunikaci a reklamě jako Creative Director.

Fotograf o sobě: „Nejsem umělec, co si fotí jen na výstavy a pro své kalendáře, většinu času jsem „fotograf lidí“, ať už jde o zakázkové fotografie pro soukromé účely, business portréty, portréty k životopisům a pro sociální sítě, rodinné fotografie nebo fotografie určené jako dárek. Nejraději ve svém ateliéru fotím „obyčejné’ lidi, kteří nejsou na fotoaparát zvyklí nebo jsou před ním vysloveně nervózní. Je pro mě vždy výzvou mluvit s nimi, získat si jejich důvěru, aby radostně přijali  tuto společnou hru se světlem. Tak vznikají originální portréty, na kterých se nakonec sami sobě líbí.“

Jeho fotografie byly publikovány v časopisech a novinách jako Transitions Abroad, Executive Living, Corporate Life, MF Plus, Prague Insider, The Prague Post, Woman & Style, Prazskije Ogni, King’s Cup Regatta Newsletter, Automakers, The Prague Tribune, Construction Journal, Czech Business Weekly, Salon SK a dalších.

Výstavy: Skupinová výstava “Raconte”: Národní galerie v Praze a Galerie Špalíček, Praha; Solo výstavy “Fragments of You”: Palác Acropolis, Praha; “Witches and Fairies”: Galerie Citadela, Praha; “Witches and Fairies”: Gallery U Pelíšků, Vodňany.

Spektrum jeho prací zahrnuje portréty mužů, žen a párů, business a korporátní portréty, rodinné fotografie, těhotenské portréty,  matka a dítě, fine art, umělecké akty, beauty, pin up, boudoir, glamour, fashion, svatební fotografie, předsvatební portréty, dokumentace firemních akcí a konferencí.

V galeriích najdete mimo jiné i tyto významné osobnosti: dirigent John Apeitos; bývalý ministr Martin Jahn; kandidát na prezidenta a filozof Jan Sokol; operní pěvkyně Jenufa Gleich; generální ředitel AAA Auto Group Anthony James Denny; ředitel JAWA Vladimír Zasadil; předseda představenstva a CEO UniCredit Bank Jiří Kunert; general counsel & company secretary Telefónica O2 Jakub Chytil; předseda představenstva and generální ředitel České Spořitelny Gernot Mittendorfer; výkonný vice prezident Myllykoski Tomáš Šabatka; corporate governance director Zentiva Peter Polievka; prezident Czech Institute of Directors Vratislav Kulhánek; modelky Terezie Maxová, Andrea Verešová, Lucie Váchová and Renata Langmannová; zpěvačka Monika Absolonová.